Wady umowy abonenckiej

Wady umowy abonenckiej

Sty 15

Wczesne transmisje handlowe w tradycyjnym formacie radiowej zostały dzieje się od 1920 roku. Pierwsza transmisja na żywo radia internetowego ekskluzywna grupa rockowa była oparta Seattle Sky Cries Mary i odbyło się w dniu 10 listopada 1994 roku, był transmitowany przez Starwave uruchomić własnością Paul Allen mediów cyfrowych.ogrody bielsko

W tym samym miesiącu, zaledwie kilka tygodni później Rolling Stones miał koncert, który był „pierwszy poważny koncert cyberprzestrzeni multicast”.

Również w tym samym miesiącu WXYC byli pierwszymi tradycyjna stacja radiowa ogłosić nadawanie w Internecie. WXYC zaczęła testowania przepustowości i transmisji w sierpniu 1994. W tym samym dniu wrek wykorzystaniem oprogramowania CyberRadio1 rozpoczął strumieniowe ich rozpoczęcia beta i reklamowania swoich strumieniach nie stało, aż później.

W 1995 do pobrania za darmo nazywany RealAudio został wydany przez Progressive Networks. To było zgłaszane przez magazyn Time, które zajęło „Korzystając z najnowszych osiągnięć w kompresji cyfrowej” i dostarczane „Am radiowej jakości dźwięku w tak zwanym czasie rzeczywistym.” Krótko po Nullsoft i Microsoft udostępnił bezpłatne pobieranie odtwarzaczy audio z funkcją streamingu. Coraz internetowych stacji radiowych zaczęły wyrastać jak odtwarzacz audio, oprogramowanie staje się bardziej dostępne.

Jednym z najwcześniejszych Amerykańska 24-7 internetowych stacji radiowych licencjonowanych przez BMI i ASCAP był Sonicwave.com, która została stworzona przez Edwarda Lyman.

W tym samym roku pierwsza stacja radiowa w Europie nadawać swój tradycyjny program w internecie w całości był Virgin Radio w Londynie. To był dostępny 24 godziny na dobę i był żywo wersję swojego sygnału FM.

Na koniec 1990 radia internetowego zaczął przyciągają ogromne inwestorów i nośnika uwagę. W Stanach Zjednoczonych w 1998 roku ustanowił rekord Broadcast.com w nim pierwszej oferty publicznej akcji na największy skok w cenie w ofercie akcji. Cena oferty wynosi $ 18, natomiast kurs otwarcia dla akcji wynosiła 68 $, gdy obrót otwarte w pierwszym dniu. To było bardziej zaskakujące biorąc pod uwagę, że firma traci pieniądze w czasie, a oni sami stwierdził w jednym z ich prospektów, że nie spodziewałem się, że w najbliższym czasie zmiany tot. W dniu 20 lipca 1999 Yahoo kupił firmę za $ +5,7 mld USD.

W 1998 roku w Sydney, Australia NetFM na winylu salon (najdłużej internet radio show) rozpoczęła odlewania netto.

Po 2000 Jakość strumienia poprawiła się przepustowość stał się tańszy i dziś większość stacji strumień gdzieś pomiędzy 64 kilobitów na sekundę i 128 kilobitów na sekundę, co jest blisko bycia jakości radio CD.

Artykuł dzięki: