Dostepnosc uslug

Dostepnosc uslug

Gru 17

Operatorzy krótkofalarstwa są bardzo szczęśliwi, ponieważ, jak również o wykorzystanie przemiennik amatorski rozszerzenia ich zakresu, mają również zastosowanie satelitów orbitujących (Low Earth Leos), które są zbudowane i utrzymywane przez amatorów entuzjastów radiowych. Satelity te działają w pasmach VHF i UHF amatorskich, a może pozwolić stacje do komunikowania się ze sobą na odległości znacznie większe niż normalnie możliwe. Jednym z najbardziej popularnych satelitów używanych dzisiaj AO-51.

AO-51 został uruchomiony w dniu 29 czerwca 2004 roku z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie, a tak naprawdę jest jednym z najłatwiejszych do pracy za pośrednictwem satelitów.

Częstotliwość łącza w górę (jednej częstotliwości nadaje się) w zespole (2M 145.920MHz 67.0Hz tonu CTCSS) i częstotliwość łącza w dół (częstotliwość odbiornika) jest w paśmie 70 cm (453,300 bez sygnału). Przede wszystkim musimy się dowiedzieć, gdzie satelita pojawi się na swoim miejscu i kiedy. Na szczęście, ta informacja jest bardzo łatwy w find.Go do Heavens-Above stronie i wpisać swoje dane lokalizacji, aby otrzymać listę przejazdów w danej lokalizacji.

Słuchaj w radiu w czasie satelita ma się pojawiać na horyzoncie, ale zacząć od słuchania 5 kHz powyżej 453.300MHz.Once sygnał staje się jasne, rozpocznij strojenie w odstępach co 1 kHz, aby uzyskać klarowne signal.This jest umożliwienie na efekt dopplera. Po usłyszeniu satelitę, będzie można umieścić wywołanie na częstotliwości łącza w górę http://bratbud.szczecin.pl, a przy odrobinie szczęścia powinno usłyszeć swój własny sygnał przekazywany z powrotem do Ciebie.

Niedawno z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w lutym 2011 roku, jest nowy satelita z Ameryki Północnej nazywa ARISSat-1. Połączenie jest pomiędzy 435.740-455.760MHz i w dół jest między 145.918-145.958MHz. Jak również operacje głosowe, ARISSat-1 posiada cztery SSTV (powolny skanowania TV) kamer na pokładzie. Obrazy będą przechowywane i transmitowany w kolorze przy użyciu trybu Robot36 pod RS01S znaku.

Informacje dotyczące przechodzi w danej lokalizacji po uruchomieniu, będzie można znaleźć w tym przypadku, patrząc na stronie AMSAT Ameryce Północnej. Chociaż przesyłane zasilania od amatorskich satelitów radiowych jest bardzo niskie (rzędu około 500 MW do 1 wat), nadal jest możliwe, aby usłyszeć i pracować przez nich za pomocą ręcznego nadajnika-odbiornika z wbudowanym batem anteny.

Pamiętaj, aby przechylić antenę, tak aby była prostopadła do satelity, dla lepszego odbioru. Amatorskie satelity może być dobrodziejstwem dla amatorów, którzy są ograniczone do pracy na pasmach V / UHF, a może pozwolić międzykontynentalne kontakty odbyć, nie byłoby to możliwe.

Artykuł dzięki: